جذب مشتریان با استفاده از ویژگی Autoresponder

با توجه به درخواست های متعدد از کاربران میلرلایت، در این مقاله به آموزش استفاده از Auto responder

می پردازیم.

به دنبال معرفی فرم ثبت نام ابزاری را معرفی خواهیم کرد که شما را در رسیدن به برنامه های هفتگی و یا ماهانه خود، در ارسال ایمیل یاری خواهد کرد.

فرض کنید برنامه شما برای همراهی کاربران سایت این گونه است که، بلافاصله بعد از ثبت نام کاربر در سایت یک ایمیل تائیدیه ارسال شود، که آن را در طراحی وب فرم توضیح دادیم، 3 روز بعد از ثبت نام کاربر یک ایمیل جهت معرفی خود و نکاتی آموزشی ارسال شود، 1 هفته بعد از ثبت نام معرفی محصولات و خدمات و هم چنین یک وجه تمایز شما با رقبایتان ارسال شود، 12 روز بعد از ثبت نام پیشنهاد خرید محصولات و یا ارائه لیست قیمت از ساده ترین و ارزان ترین ها ارسال شود و.......

آیا شما هربار که مشتری در سایت ثبت نام می کند قصد دارید هر کدام از این ایمیل ها را در فواصل تعیین شده برایشان ارسال کنید؟ مسلما چنین کاری شدنی نیست و یا بسیار سخت است، به خصوص زمانی که تعداد ثبت نامی ها زیاد شود، اما با ابزاری که میلرلایت در اختیارتان قرار می دهد به راحتی هر چه تمام تر این کار شدنی است. تنها کافی است در منوی سمت چپ پلن میلرلایت خود گزینه autoresponder را کلیک کنید. کار با آن بسیار ساده است. همه چیز مانند روش ساده drag and drop است تنها با یک فیلد اضافه که از شما سوال می کند در چه زمانی تمایل دارید این ایمیل ارسال شود، همین.

برای شروع مطابق شکل زیر با کلیک بر گزینه ی Autoresponder اولین ارسال خودکار را آغاز کنید

بعد از کلیک بر روی لینک سبز رنگ اولین Autoresponder خود را به راحتی می توانید طراحی کنید. مطابق شکل زیر، گزینه ی اول بیان گر این است که زمانی که مشترکی از طریق وب فرم در وب سایت شما عضو شود Autoresponder برایش ارسال شود. بعد از کلیک بر گزینه ی 1 با کلیک بر گزینه ی 2 وارد مرحله ی بعدی می شوید

با توجه به شکل زیر گزینه ی 1 این امکان را به شما می دهد که تصمیم بگیرید زمان ارسال Autoresponder دقیقا کی باشد ؟ بلافاصله بعد از عضو شدن مشتری در وب سایت شما Autoresponder ارسال شود و یا این که ارسال آن را زمان بندی کنید؟

در گزینه ی دوم هم با تیک زدن این گزینه Autoresponder که طراحی کرده اید نه تنها برای اعضای جدید بلکه برای کسانی که قبلا هم عضو شده اند ارسال می شود.

بعد از این مرحله ادامه کار کاملا شبیه طراحی ایمیل می باشد که شما می توانید برای طراحی Autoresponder خود از هر کدام از گزینه های مربوط استفاده کنید.

و در آخر با Active کردن Autoresponder  میلرلایت آن را در زمانی که شما تعیین کرده ایید به طور خود کار ارسال می کند.

دیگر نیازی نیست هربار نگران ارسال خبرنامه های تکراری و یا شمارش اشخاصی که هنوز ایمیل به آن ها ارسال نکرده اید باشید. با استفاده از ارسال ایمیل خودکار به هیچ مشتری ایمیل تکراری ارسال نخواهد شد. دقت داشته باشید تا زمانی که کاربر در ایمیل تائیدیه ای که از طریق وب فرم برایش ارسال می شود، بر روی لینک تائید کلیک نکرده باشد، autoresponder برای او عمل نخواهد کرد.