چگونه می توان ارسال ایمیل تبلیغاتی داشت بدون آنکه نگران اسپم شدن ایمیل ها باشیم

اسپم شدن ایمیل ها از نگرانی های بزرگ اکثر بازاریابان در ارسال ایمیل تبلیغاتی می باشد. ما می خواهیم نکاتی را برای شما توضیح دهیم که می تواند از اسپم شدن ایمیل ها و یا بلک لیست شدن sender email شما پیشگیری کند.

ارسال ایمیل تبلیغاتی

-  تنها آدرس ایمیل هایی را به لیست خود اضافه کنید که اجازه ارسال ایمیل را به شما داده باشند :

با خرید بانک های ایمیل، خود را به جمع اسپمر ها اضافه نکنید بلکه لیست خود را با همین مشتریان واقعی خودتان افزایش دهید حتی اگر تعدادشان 100 یا کمتر باشد. یک راه ساده قرار دادن فرم ثبت نام و عضو گیری در وب سایتتان است. از این طریق می توانید آدرس ایمیل های اشخاصی که از سایتتان بازدید می کنند را جمع آوری کنید. بهتر است فرم ثبت نام برای ارسال ایمیل تبلیغاتی را کوتاه در نظر بگیرید. اگر کاربران مجبور باشند فیلدهای زیادی از یک فرم را پر کنند و اطلاعات بیشتری از خود وارد کنند، تمایلی به پر کردن آن فرم نشان نخواهند داد.

-  برای تمام اشخاصی که در فرم عضویت ثبت نام می کنند ایمیل تائیدیه ارسال کنید:

در این ایمیل از مشتری بپرسید که آیا تمایل دارد شما برای ارسال ایمیل تبلیغاتی ایمیل او را به لیست خود اضافه کنید؟ در صورتی که تائید کند، آدرس ایمیل مشتری به لیست شما اضافه خواهد شد(double opt-in)، این لیست را whitelist می نامند. بنابراین اعضای whitelist شما دقیقا اشخاصی هستند که می خواهند از شما خبرنامه دریافت کنند . بسیاری از کسب کار ها IP آدرس خود را از دست داده اند و بلک لیست شده اند تنها به این دلیل که خبرنامه هایی را به اشخاصی ارسال کرده اند که تمایل به دریافت نداشته اند

-  از مشتری بخواهید sender email شما را در لیست ایمیل های مطمئن خود قرار دهد

بسیاری از کاربران بعد از آن که در وب سایتی ثبت نام می کنند و ایمیل تائیدیه را نیز تائید می کنند، باز هم بعد از مدتی آن کسب و کار را فراموش می کنند، بهتر است از آن ها بخواهید شما را به address book خود اضافه کنند، این باعث می شود هم مشتری بداند ایمیلی که دریافت می کند، از جای قابل اطمینانی است و همچنین آدرس ایمیل شما را از یاد نخواهد برد.

-  بلک لیست ها را چک کنید

هر چند وقت یکبار بلک لیست ها را چک کنید  ببینید ایمیل های شما بلک لیست نشده باشند. سرویس های آنلاین زیادی هستند که این گزارشات را به کسب و کارها نشان می دهند

با انجام کارهای زیر در ارسال ایمیل تبلیغاتی، آی پی شما به سرعت بلک لیست خواهد شد:

  • اتچ کردن فایلی به ایمیل ارسالی زیرا زمان ارسال ایمیل تبلیغاتی را کند می کند
  • ارسال ایمیل در زمانبندی های غیر معمول زیرا احتمال اینکه مشتری ایمیلی را که 2 نصفه شب دریافت می کند، اسپم کند زیاد است
  • اضافه کردن تصاویر خیلی بزرگ با حجم زیاد زیرا احتمال دارد برای خیلی ها نمایش داده نشوند
  • قرار ندادن امکان لغو اشتراک در خبرنامه ها زیرا به راحتی مشتری به جای لغو اشتراک ایمیل شما را اسپم می کند

-  مراقب قوانین اسپم باشید

این قوانین هر چند وقت یکبار تغییر می کنند، بهتر است آن ها را گاهی اوقات چک کنید و تابع آن ها باشید. قوانین جهانی اسپم به صورت آنلاین در دسترس است.